Skip to content
Kuvaus 18-8-2021 Yritystehdas_9949-1

Yritystehtaan tiimi palveluksessasi!

Valmennamme unelmistasi totta!

Vahvuutemme on yrittäjävetoinen tiimi. Yritystehtaan tiimi rakentuu yrittäjistä, asiantuntijoista, sijoittajista ja liike-elämän konkareista, joilla on aidosti omakohtaista osaamista ja kokemusta yrittäjyydestä, kansainvälisestä startup-bisneksestä sekä vahvasta sidosryhmätoiminnasta.

Tehtaan ydintiimiin kuuluu 10 henkilöä, joista osa tekee töitä Yritystehtaalla sekä sen ulkopuolisessa yrityskentässä. Näin pystymme tarjoamaan sinulle yritysmaailman kokeneet valmentajat, jotka eivät ole kaukana arjen haasteista.

Ydintiimin ympäröimänä meillä on opettajista koostuva 13 hengen valmennustiimi, jonka kanssa osaamme yhdessä vastata kattavasti aloittavien yrittäjien haasteisiin. Tutustu alla koko tiimiimme sekä kurkkaa tulevat Yritystehtaan tapahtumat ja tule moikkaamaan meitä!

Yhdessä teemme hartiavoimin töitä, jotta sinä voisit keskittyä olennaiseen.

 

Matkalla kohti kannattavaa kasvua ja kansainvälisyyttä

Hautomovalmentajat

Teemme Tehtaan näkyväksi ja kuuluvaksi

Viestintä-, tapahtuma- ja yhteistyötiimi

Oppilaitosten yrittäjyyden koordinaatiotiimi

Klikkaa lisätietoja!
Reija Häkkinen työelämäasiantuntija, Jyväskylän yliopisto

reija.a.hakkinen@jyu.fi

Reija Häkkinen työelämäasiantuntija, Jyväskylän yliopisto
Klikkaa lisätietoja!
Suvi Salminen lehtori & yrittäjyyskoordinaattori JAMK Hyvinvointiyksikkö

suvi.salminen@jamk.fi

Suvi Salminen lehtori & yrittäjyyskoordinaattori JAMK Hyvinvointiyksikkö
Klikkaa lisätietoja!
Petrikki Tukiainen YRITYSKEHITYSASIANTUNTIJA, Gradia

petrikki.tukiainen@gradia.fi

Petrikki Tukiainen YRITYSKEHITYSASIANTUNTIJA, Gradia

Oppilaitosten valmennustiimi

Klikkaa lisätietoja!
Mari Hakkarainen lehtori, biotalousinstituutti JAMK

mari.hakkarainen@jamk.fi

Mari Hakkarainen lehtori, biotalousinstituutti JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Pasi Teräväinen liiketoiminnan kehittäjä, JAMK hyvinvointiyksikkö

pasi.tervainen@jamk.fi

Pasi Teräväinen liiketoiminnan kehittäjä, JAMK hyvinvointiyksikkö
Klikkaa lisätietoja!
Essi Silvennoinen lehtori, JAMK Ammatillinen opettajakorkeakoulu

essi.silvennoinen@jamk.fi

Essi Silvennoinen lehtori, JAMK Ammatillinen opettajakorkeakoulu
Klikkaa lisätietoja!
Teemu Laitinen liiketalouden opettaja, JAMK

teemu.laitinen@jamk.fi

Teemu Laitinen liiketalouden opettaja, JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Matti Mieskolainen lehtori, JAMK Teknologia/ICT

matti.mieskolainen@jamk.fi

Matti Mieskolainen lehtori, JAMK Teknologia/ICT
Klikkaa lisätietoja!
Mikko Keskinen logistiikan lehtori, Future Factory tiimin vastuuopettaja, yrittäjyyskoordinaattori, JAMK

mikko.keskinen@jamk.fi

Mikko Keskinen logistiikan lehtori, Future Factory tiimin vastuuopettaja, yrittäjyyskoordinaattori, JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Juha Ruuska Lehtori, yrittäjyys ja innovaatiot, JAMK, Future Factory, Master Education

juha.ruuska@jamk.fi

Juha Ruuska Lehtori, yrittäjyys ja innovaatiot, JAMK, Future Factory, Master Education
Klikkaa lisätietoja!
Mari Suoranta tutkijatohtori, Jyväskylän Yliopisto

mari.suoranta@jyu.fi

Mari Suoranta tutkijatohtori, Jyväskylän Yliopisto

Tuotekehitysrahoituksen tiimi

Klikkaa lisätietoja!
Riku Ojanperä lehtori (johtaminen), JAMK

riku.ojanpera@jamk.fi

Riku Ojanperä lehtori (johtaminen), JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Petrikki Tukiainen YRITYSKEHITYSASIANTUNTIJA, Gradia

petrikki.tukiainen@gradia.fi

Petrikki Tukiainen YRITYSKEHITYSASIANTUNTIJA, Gradia
Klikkaa lisätietoja!
Jarno Mikkonen Senior IPR advisor, Jyväskylän Yliopisto

jarno.e.mikkonen@jyu.fi

Jarno Mikkonen Senior IPR advisor, Jyväskylän Yliopisto
Klikkaa lisätietoja!
Paula Koivupalo markkinointipäällikkö

paula@yritystehdas.fi

Paula Koivupalo markkinointipäällikkö