Yritystehtaan tiimi palveluksessasi!

Valmennamme unelmistasi totta!

Vahvuutemme on yrittäjävetoinen tiimi. Yritystehtaan ydintiimin rakentuu yrittäjistä ja liike-elämän konkareista, joilla on aidosti omakohtaista osaamista ja kokemusta yrittäjyydestä, kansainvälisestä startup-bisneksestä sekä vahvasta sidosryhmätoiminnasta.

Tehtaan jengiin kuuluu 10 tyyppiä, joista osa tekee töitä Yritystehtaalla sekä sen ulkopuolisessa yrityskentässä. Näin pystymme tarjoamaan sinulle yritysmaailman kokeneet valmentajat, jotka eivät ole kaukana arjen haasteista.

Ydintiimin tukena meillä on opettajista koostuva 13 hengen valmennustiimi, jonka kanssa osaamme yhdessä vastata aloittavien yrittäjien haasteisiin. Tutustu alla koko tiimiimme sekä kurkkaa tulevat Yritystehtaan tapahtumat ja tule moikkaamaan meitä!

Yhdessä teemme hartiavoimin töitä, jotta sinä voisit keskittyä olennaiseen.

Klikkaa lisätietoja!
Marko Sorri yritysvalmentaja, COO varakapteeni

#business #kansainvälisyys #rahoitus

marko@yritystehdas.fi

040 585 5238

Marko Sorri yritysvalmentaja, COO varakapteeni
Klikkaa lisätietoja!
Heidi Länsisalmi asiakkuuspäällikkö

#kulttuuri #verkostot #yhteisö

heidi@yritystehdas.fi

050  362 1383

Heidi Länsisalmi asiakkuuspäällikkö
Klikkaa lisätietoja!
Henna Kautto yritysvalmentaja

#business #suorituskyky #digi

henna@yritystehdas.fi

050 572 1121

Henna Kautto yritysvalmentaja
Klikkaa lisätietoja!
Katriina Lahtinen palvelumuotoilija & palvelumuotoiluvalmentaja

#demola #palvelumuotoilu #asiakasarvo #haasteet #tulevaisuus

katriina@yritystehdas.fi

040 529 5783

Katriina Lahtinen palvelumuotoilija & palvelumuotoiluvalmentaja
Klikkaa lisätietoja!
Mika Fisk yritysvalmentaja

#strategia #myynti #viestintä

mika@yritystehdas.fi

040 705 9517

Mika Fisk yritysvalmentaja
Klikkaa lisätietoja!
Oona Tynkkynen sisällöntuottaja

#some #graafinensuunnittelu #viestintä

oona@yritystehdas.fi

0400 249 616

Oona Tynkkynen sisällöntuottaja
Klikkaa lisätietoja!
Vesa Lehtinen yritysvalmentaja

#kasvu #kannattavuus #rahoitus

vesa@yritystehdas.fi

0400 541 680

Vesa Lehtinen yritysvalmentaja
Klikkaa lisätietoja!
Paula Koivupalo markkinointipäällikkö

#markkinointi #tapahtumat #oppilaitosyhteistyö

paula@yritystehdas.fi

040 759 9224

Paula Koivupalo markkinointipäällikkö
Klikkaa lisätietoja!
Kati Rauhaniemi CEO kapteeni, yritysvalmentaja

#leadership #business #brändit #palvelukonseptit

kati@yritystehdas.fi

040 566 7070

Kati Rauhaniemi CEO kapteeni, yritysvalmentaja

Oppilaitosten valmennustiimi

Klikkaa lisätietoja!
Mari Hakkarainen lehtori, biotalousinstituutti JAMK

mari.hakkarainen@jamk.fi

Mari Hakkarainen lehtori, biotalousinstituutti JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Pasi Teräväinen liiketoiminnan kehittäjä, JAMK hyvinvointiyksikkö

pasi.tervainen@jamk.fi

Pasi Teräväinen liiketoiminnan kehittäjä, JAMK hyvinvointiyksikkö
Klikkaa lisätietoja!
Riku Ojanperä lehtori (johtaminen), yrittäjyyskoordinaattori, esihautomo- ja hautomovalmentaja JAMK

riku.ojanpera@jamk.fi

Riku Ojanperä lehtori (johtaminen), yrittäjyyskoordinaattori, esihautomo- ja hautomovalmentaja JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Essi Silvennoinen lehtori, JAMK Ammatillinen opettajakorkeakoulu

essi.silvennoinen@jamk.fi

Essi Silvennoinen lehtori, JAMK Ammatillinen opettajakorkeakoulu
Klikkaa lisätietoja!
Reija Häkkinen työelämäasiantuntija, Jyväskylän yliopisto

reija.a.hakkinen@jyu.fi

Reija Häkkinen työelämäasiantuntija, Jyväskylän yliopisto
Klikkaa lisätietoja!
Teemu Laitinen liiketalouden opettaja, JAMK

teemu.laitinen@jamk.fi

Teemu Laitinen liiketalouden opettaja, JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Matti Mieskolainen lehtori, JAMK Teknologia/ICT

matti.mieskolainen@jamk.fi

Matti Mieskolainen lehtori, JAMK Teknologia/ICT
Klikkaa lisätietoja!
Mikko Keskinen logistiikan lehtori, Future Factory tiimin vastuuopettaja, yrittäjyyskoordinaattori, JAMK

mikko.keskinen@jamk.fi

Mikko Keskinen logistiikan lehtori, Future Factory tiimin vastuuopettaja, yrittäjyyskoordinaattori, JAMK
Klikkaa lisätietoja!
MARJORIITTA KAUPPINEN yritystoiminnan lehtori, GRADIA Jyväskylän koulutuskuntayhtymä

marjoriitta.kauppinen@gradia.fi

MARJORIITTA KAUPPINEN yritystoiminnan lehtori, GRADIA Jyväskylän koulutuskuntayhtymä
Klikkaa lisätietoja!
Suvi Salminen lehtori & yrittäjyyskoordinaattori JAMK Hyvinvointiyksikkö

suvi.salminen@jamk.fi

Suvi Salminen lehtori & yrittäjyyskoordinaattori JAMK Hyvinvointiyksikkö
Klikkaa lisätietoja!
Juha Ruuska Lehtori, yrittäjyys ja innovaatiot, JAMK, Future Factory, Master Education

juha.ruuska@jamk.fi

Juha Ruuska Lehtori, yrittäjyys ja innovaatiot, JAMK, Future Factory, Master Education
Klikkaa lisätietoja!
Mari Suoranta tutkijatohtori, Jyväskylän Yliopisto

mari.suoranta@jyu.fi

Mari Suoranta tutkijatohtori, Jyväskylän Yliopisto